Mīkstās ortozes

SIA “Unihaus” izgatavo dažāda veida mīkstās ortozes:

 • muguras ortozes
 • ceļa ortozes
 • vēdera ortozes
 • plaukstas ortozes
 • potītes ortozes
 • roku ortozes
 • kāju ortozes
 • kakla ortozes
 • gūžas ortozes
 • Freika bikses bērniem
 • tāpat piedāvājam firmas Mediroyal ortozes

Lai uzzinātu vairāk informācijas un pieteiktu vizīti pie speciālista, kurš spēs konsultēt par Jums nepieciešamo ortozi, lūdzu, rakstīt vai sazināties ar mums.

Mūsu kontaktinformācija ir atrodama sadaļā “Kontakti”

SIA UniHaus piedāvā cieto, mīksto ortožu un protēžu izgatavošanu valsts apmaksāto palīglīdzekļu programmas ietvaros.
Lai pieteiktos tehniskā palīglīdzekļa saņemšanai, klientam jāiesniedz vienā no Vaivaru tehnisko palīglīdzekļu centra nodaļām tieši vai jānosūta pa pastu:
1) rakstisks iesniegums
2) ārstējošā ārsta atzinums tehniskā palīglīdzekļa saņemšanai.

Lejupielādēt rakstiskā iesnieguma veidlapu
Lejupielādēt ārsta atzinuma veidlapu

Ja klients piesakās tehniskā palīglīdzekļa saņemšanai steidzamības kārtā, papildus jāiesniedz:
• Stacionārā vai ambulatorā pacienta medicīniskās kartes izraksta – epikrīzes (kopiju), kas izsniegta ne vēlāk kā 6 (sešus) mēnešus pirms dokumentu iesniegšanas Centrā, personām ar pirmreizējiem traucējumiem;
• Individuālais rehabilitācijas plāns, personām ar prognozējamo invaliditāti;
• Izglītības iestādes apliecinājums, ka persona apgūst izglītības programmu konkrētā izglītības iestādes, ja tehniskais palīglīdzeklis nepieciešams izglītības ieguves procesā;
• Darba devēja apliecinājums, ka persona ir darba ņēmēja pie attiecīgā darba devēja, ja tehniskais palīglīdzeklis nepieciešams darba pienākumu veikšanai;
• Nodokļa maksātāja reģistrācijas numuru un komersanta firmu, vai nodokļa maksātāja reģistrācijas numuru personām, kuras veic individuālo darbu vai saimniecisko darbību, ja tehniskais palīglīdzeklis nepieciešams saimniecības darbības veikšanai.

Tehnisko palīglīdzekļu izsniegšana par valsts līdzekļiem notiek rindas kārtībā. Par rindas pienākšanu klientam tiek paziņots rakstiski. Klientam nosūtītajā vēstulē tiek norādītas tehniskā palīglīdzekļa iespējamās saņemšanas vietas.

Saņemot tehnisko palīglīdzekli klients veic vienreizējo iemaksu:
• par bērnu – 1.42 €
• par personu, kas vecāka par 18 gadiem, – 7.11 €

No vienreizējās iemaksas, uzrādot attiecīgu izziņu, ir atbrīvota:
• trūcīga persona;
• persona, kura atrodas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā;
• persona, kuras dzīvesvieta reģistrēta stacionārā ārstniecības iestādē;
• persona, kura izcieš sodu brīvības atņemšanas vietā.

Mīkstās ortozes tiek izgatavotas katram pacientam individuāli, vadoties no pacienta mēriem un ārsta vai speciālista noteiktajām indikācijām.

Kakla ortozes

Kakla ortoze atslogo kakla skriemeļus.
Biežākās indikācijas ir kakla daļas skriemeļu bojājumi, pēkšņu vai asu galvas un kakla kustību izraisītu traumu gadījumos, kā arī pēcoperācijas periodā.

Muguras ortozes

Mugurkaula jostas-krustu daļas ortoze. Izgatavota no elastīga materiāla ar vertikāli iestrādātiem stieņiem. Paredzēta stingrākai fiksācijai jostas krustu daļas nestabilitātes gadījumos. Kā arī rehabilitācijas periodos pēc traumām.
Biežākās indikācijas ir deformējošā spondiloze ar sāpju un kompresijas sindromiem, sekas pēc skriemeļu lūzumiem, osteoporozes, radikulīts u.c. dažādas ģenēzes, mugurkaula skriemeļu nestabilitāte.
Mugurkaula jostas-krūšu daļas ortoze. Elastīga materiāla josta ar iestrādātiem stieņiem visa mugurkaula garumā. Laba fiksācija.
Biežākās indikācijas ir deformējošā spondiloze ar sāpju un kompresijas sindromiem, sekas pēc skriemeļu lūzumiem, osteoporozes, radikulīts u.c. dažādas ģenēzes mugurkaula skriemeļu nestabilitāte.

Vēdera ortozes

Pēcoperācijas jostas vēderam. Josta izgatavota no lina auduma apvienojumā ar elastīgu audumu. Fiksācijas nodrošināšanai jāizmanto elastīgo materiālu radītais spiediens uz apkārtējiem audiem.

Plaukstas ortozes

Funkcionāla apakšdelma plaukstas ortoze. Izgatavota no neoprēna materiāla ar iestrādātu plāksnīti locītavas fiksācijai un pozicionēšanai. Paredzēta locītavas atslogošanai pēc monotonas pozas.
Biežākās indikācijas ir karpālā kanāla iekaisums (karpālā kanāla sindroms), sastiepumi un traumas.

Gūžas ortozes

Mīkstās abdukcijas ortozes ir viens no ārstniecības veidiem ko pielieto mazāku bērnu (0-8 mēneši) ārstēšanai ar iedzimtu gūžas displāziju. Ārstēšanas mērķis ir noturēt augšstilba kaula galviņu gūžas locītavas bedrītē, lai nodrošinātu tās normālu attīstību. Tas tiek sasniegts saliecot bērna kāju līdz pat 90-100 grādiem un uzmanīgi atplešot kājas uz sāniem. Divi no izplatītākajiem mīksto abdukcijas ortožu veidiem ir abdukcijas (Freika) biksītes un Pavļika groži. Abdukcijas bikses bērniem tiek izgatavotas no 100% kokvilnas auduma ar stiprinājumiem ortozes priekšējā daļā. Pavļika groži ir fiksators, kas abdukciju nodrošina ar stiprinājuma saišu iestiepumu.

Ceļa ortozes

Ceļu locītavu ortozes. Izgatavota no neoprēna materiāla ar spirālveida stieņu stiprinājumiem sānos.
Biežākās indikācijas Ieteicams lietot ceļu locītavu nestabilitātes gadījumos, kā arī rehabilitācijas periodā pēc traumām.
Ļoti uzmanīgi jānovērtē lietošanas nepieciešamība pacientiem ar pasliktinātu asinsriti kājās (piemēram: cukura diabēta pacientiem)! Šajos gadījumos ir jāsamazina lietošanas ilgums ikdienā un biežāk ortozes jānoņem asinsrites normalizēšanai. Nav vēlama ortozes lietošana miera stāvoklī.

Potītes ortozes

Potītes pēdas ortoze tiek izgatavota no neoprēna materiāla, vajadzības gadījumā ortoze var tikt papildināta ar papildus saitēm pastiprinātai fiksācijai.
Biežākās indikācijas ir viegli sastiepumi, cīpslu iekaisumi, nestabilitāte.