Ottobock riteņkrēslu spilveni

Lai būtu vieglāk izvēlēties sev piemērotāko riteņkrēslu spilvenu, Ottobock ir izstrādājis 6 dažādas kategorijas, ar kuru palīdzību var noteikt sev piemērotāko spilvenu. Pie katra spilvena modeļa ir redzama arī bilde ar šīm kategorijām – jo vairāk tumši zaļi iekrāsoto līniju, jo izteiktāka ir konkrētā īpašība spilvenam. Un lūk šo kategoriju skaidrojums:

  • Spiediena mazināšana – lietotāja radītais spiediens uz spilvenu tiek mazināts, to sadalot lielākā spilvena laukumā – tādējādi tiek samazināts spiediena radīto izgulējumu risks.
  • Berzes mazināšana – ļauj spilvena audumam kustēties kopā ar riteņkrēsla lietotāju, sekojot tā ķermeņa apakšdaļas kustībām. Tas novērš berzes izraisītos ādas slāņu bojājumus. Šis ir īpaši svarīgi aktīviem lietotājiem.
  • Mikroklimata kontrole – parāda spilvena spēju izkliedēt siltumu un mitrumu, tādējādi saglabājot pēc iespējas optimālāku mikroklimatu.
  • Posturālā stabilitāte – jo augstāks šis rādītājs, jo labāk spilvens spēj noturēt lietotāju stabilā, vertikālā pozīcijā. Īpaši svarīgi tas ir lietotājiem, kuriem ir grūtības noturēt ķermeņa augšdaļu stabilā sēdus pozīcijā (piemēram pie augsta muguras smadzeņu bojājuma, kad ir samazināta vai iztrūkst jostas daļas muskulatūras kontrole).
  • Sēdpozīcijas koriģēšana – nozīmē to, ka spilvens ir anatomiski veidots vai to ir iespējams individuāli pielāgot, lai nodrošinātu pareizu iegurņa pozu.
  • Triecienu slāpēšana – spilvena spēja absorbēt triecienus un vibrācijas, kas rodas braucot ar riteņkrēslu, tādējādi paaugstinot braukšanas komfortu.

Ottobock
Cubic Foam

Materiāli: augsta blīvuma putas ar atsevišķiem segmemntiem spilvena virspusē. Mazgājams spilvena pārvalks.

Pielietojums: aktīvi riteņkrēslu lietotāji un tie, kas braucot stumjās arī ar kājām (pacienti pēc insulta).

Maksimālā svara izturība: 150 kg

Augstums: 5 cm

Priekšrocības: Uzlabota spiediena pārdale un kustību berze, pateicoties segmentu struktūrai. Spilvena zemais augstums ļauj to izmantot cilvēkiem, kuri braucot ar riteņkrēslu atsperās ar kājām.

Platums: 26 – 60 cm
Dziļums: 28 – 54 cm

Cena: 119,00 €

Ottobock
Evolight

Materiāli: augsta blīvuma putas ar atsevišķiem segmemntiem spilvena virspusē. Papildus kanāli starp segmentiem, lai uzlabotu gaisa cirkulāciju. Elpojošs, gaisa caurlaidīgs, mazgājams spilvena pārvalks.

Pielietojums: aktīvi riteņkrēslu lietotāji un tie, kam nepieciešams saglabāt optimālu mikroklimatu.

Maksimālā svara izturība: 125 kg

Augstums: 6 cm

Priekšrocības: Uzlabota spiediena pārdale, pateicoties segmentu struktūrai. Pateicoties atverēm spilvenā un elpojošam virsējam pārvalkam, spilvens nodrošina labu gaisa apmaiņu un optimāla mikroklimata saglabāšanu.

Platums: 26 – 62 cm
Dziļums: 28 – 56 cm

Cena: 230,00 €

Ottobock
ConturGel

Materiāli: Augsta blīvuma putas divos slāņos. Apakšējā slānī ir izveidotas vietas, kur atbalstīt abas kājas, lai tās nopozicionētu. Virsējais papildslānis no TechnoGel materiāla, kas samazina berzi starp spilvenu un lietotāja ādu. Elpojošs, gaisa caurlaidīgs, mazgājams spilvena pārvalks.

Pielietojums: paredzēts vecākiem cilvēkiem, kuriem ir ierobežots kustīu apjoms.

Maksimālā svara izturība: 150 kg

Augstums: 6 cm

Priekšrocības: Pateicoties pacēlumam spilvena priekšpusē, tas stabilāk un drošāk notur tā lietotāju riteņkrēslā – neļauj tam izslīdēt ārā. Padziļinājumi spilvenā priekš kājām notur tās stabilā pozīcijā un uzlabo sānisko stabilitāti. Samazina spiedienu uz astes kaulu (īpaši aktuāli vecākiem cilvēkiem).

Platums: 28 – 46 cm
Dziļums: 28 – 48 cm

Cena: 205,00 €

Ottobock
Terra

Materiāli: Ottobock Rest Suspension augstizturīgas un blīvas putas, anatomiski veidota spilvena virsma.  Ūdensizturīgs, elastīgs Dartex spilvena pārvalks.

Pielietojums: aktīvi riteņkrēslu lietotāji ar izsēdējumu risku un tie, kam ir augsta jūtība pret vibrācijām.

Maksimālā svara izturība: 150 kg

Augstums: 10 cm, zemākajā daļā (vidū, aizmugurē) 7 cm

Priekšrocības: Uzlabota spiediena pārdale cilvēkiem ar vidēju izsēdējumu risku. Spilvens labi slāpē triecienus nodrosīnot lielisku braukšanas komfortu. Anatomiski veidotā spilvena virsma notur ķermeni stabilā pozīcijā.

Platums: 36 – 51 cm
Dziļums: 36 – 51 cm

Cena: 225,00 €

Ottobock
Terra Aquos

Materiāli: Četras Liquicell šūnas, kas samazina berzi starp spilvenu un lietotāja ādu. Ottobock Rest Suspension augstizturīgas un blīvas putas, anatomiski veidota spilvena virsma.  Ūdensizturīgs, elastīgs Dartex spilvena pārvalks.

Pielietojums: aktīvi riteņkrēslu lietotāji ar izsēdējumu risku un tie, kam ir augsta jūtība pret vibrācijām.

Maksimālā svara izturība: 150 kg

Augstums: 10 cm, zemākajā daļā (vidū, aizmugurē) 7 cm

Priekšrocības: Samazināt berze rotācijas kustību laikā. Uzlabota spiediena pārdale cilvēkiem ar vidēju izsēdējumu risku. Spilvens labi slāpē triecienus nodrosīnot lielisku braukšanas komfortu. Anatomiski veidotā spilvena virsma notur ķermeni stabilā pozīcijā.

Platums: 36 – 51 cm
Dziļums: 36 – 51 cm

Cena: 245,00 €

Ottobock
Terra Flair

Materiāli: ROHO gaisa šūnas (7 cm augstas) spilvena vidū, kopējais to izmērs ir 30 x 24 cm. Ārējā spilvena daļa ir Ottobock Rest Suspension augstizturīgas un blīvas putas, anatomiski veidota spilvena virsma.  Ūdensizturīgs, elastīgs Dartex spilvena pārvalks.

Pielietojums: riteņkrēslu lietotāji ar augstu izsēdējumu risku.

Maksimālā svara izturība: 150 kg

Augstums: 10 cm, zemākajā daļā (vidū, aizmugurē) 7 cm

Priekšrocības: Lieliska spiediena pārdale cilvēkiem ar augstu izsēdējumu risku. Samazināta berze kustību laikā. Spilvens lieliski slāpē triecienus nodrosīnot lielisku braukšanas komfortu. Ārējā putu daļa ļoti labi notur ķermeni stabilā pozīcijā.

Platums: 38 – 51 cm
Dziļums: 41 – 51 cm

Cena: 410,00 €

Ottobock
Z-Flo

Materiāli: Mīkstu putu spilvens ar atsevišķām, nodalītām zonām. Gaisa spilvens (zilā krāsā), lai individuāli pielāgotu kopējo spilvena formu.  Ūdensizturīgs, elastīgs Dartex spilvena pārvalks.

Pielietojums: riteņkrēslu lietotāji ar izsēdējumu risku un tie, kam nepieciešams plāns spilvens.

Maksimālā svara izturība: 150 kg

Augstums: 5 cm

Priekšrocības: Uzlabota spiediena pārdale un berzes samazināšana. Pateicoties tam, ka spilvens ir tikai 5 cm plāns, tas ir laba alternatīva riteņkrēsla standarta spilvenam, jo nodrošina daudz augstāku komforta un ādas aizsardzības līmeni.

Platums: 38 – 50 cm
Dziļums: 40 – 46 cm

Cena: 245,00 €

Ottobock
Cloud

Materiāli: Modulārs dizains – individuāli pielāgojama katra šūna (3 dažādi blīvumi).  Ūdensizturīgs, elastīgs Dartex spilvena pārvalks.

Pielietojums: riteņkrēslu lietotāji ar augstu izsēdējumu risku un tie, kam nepieciešama pozas koriģēšana un stabilitāte krēslā.

Maksimālā svara izturība: 250 kg

Augstums: 10 cm, zemākajā daļā (vidū, aizmugurē) 8 cm

Priekšrocības: Lieliska spiediena pārdale cilvēkiem ar augstu izsēdējumu risku, it īpaši vietās, kur kauls ir tuvu ādai. Individuāli pielāgojamas šūnas nodrošina labāko pozas stabilitāti un pozicionēšanu cilvēkiem ar posturālām deformācijām.

Platums: 30 – 61 cm
Dziļums: 30 – 50 cm

Cena: 610,00 €